Раніше вважалося, що проблема акне більш характерна для осіб молодого віку і пов’язували це з гормональними коливаннями, нестійким емоційним фоном та неправильним домашнім доглядом. Але зараз акне зустрічається і в осіб старше 30 років та навіть після 50, часто обумовлюється генетичною схильністю, посиленим салоутворенням і абсолютно невдало підібраним лікуванням.

Проте незалежно від віку вугрова хвороба може залишати по собі неприємні сліди – постакне, які, окрім естетичного дефекту, впливають на психоемоційний стан людини, формують численні комплекси та навіть породжують депресію. 

Сам термін “постакне” містить в собі цілий ряд симптомів, що можуть поєднуватись, або ж проявлятись окремо:

 • розширені пори – густе шкірне сало розтягує пори, шкіра набуває жирного блиску, ззовні схожа на апельсинову кірку;
 • еритема –  являє собою застійні постзапальні плями, що виникають внаслідок порушеної мікроциркуляції у вогнищах запалення;
 • гіперпігментація – є захисною реакцією травмованої шкіри, яка проявляється у посиленому синтезі меланіну з наступним формуванням пігментованих плям;
 • рубці – найважчий ступінь прояву постакне, потребують довготривалого комплексного лікування. Рубці бувають трьох типів – атрофічні, нормотрофічні, гіпертрофічні. 

 

Здебільшого рубці постакне – атрофічні та мають характерний вигляд : 

 • вагоноподібні рубці (boxcar) – вдавлені, прямокутної форми, зазвичай розміщуються в ділянці скроней та щік;
 • “сколоті” рубці (icepick) – маю вигляд глибоких ямок;
 • жолобоподібні (rolling) рубці – шкіра набуває нерівного “хвилеподібного” вигляду.

Проміжні результати лікування постакне у косметологічному центрі IDERMIC

Лікування постакне у Львові Результати лікування постакне

Причини виникнення рубців постакне

Вугрова хвороба не завжди ускладнюється постакне, зазвичай сліди від прищів виникають при важкому перебігу акне, що важко піддавалось терапії.

Виникнення постакне також зумовлюють наступні фактори:

 • інтенсивність захворювання – виражене дермальне запалення зумовлює посилене утворення рубцевої тканини при загоюванні, перерозподіл меланоцитів і порушення мікроциркуляції;
 • погане очищення – на фоні недоброякісного очищення шкіри на обличчі формується щільний шар зроговілого епідермісу і надлишкового себуму, що унеможливлює вихід комедонів і вмісту запальних елементів назовні, результатом цього є розширення пор і розповсюдження запалення на сусідні неуражені ділянки;
 • тривалість перебігу акне – відомо, що чим довше триває акне, тим більше знижуються регенераційні властивості шкіри;
 • самостійне видавлювання прищів – цілком небезпечна процедура, від якої зараз поступово відмовляються навіть в косметологічних салонах, а якщо врахувати факт нехтування правил асептики та антисептики при видавлюванні запальних елементів вдома, то цими сумнівними маніпуляціями Ви можете лише погіршити перебіг акне;
 • помилки косметолога – неправильно підібраний комплекс лікування акне, непрофесійно проведені процедури шліфування, пілінгів можуть призвести до незворотних змін на шкірі. Саме тому ми наголошуємо, що лікуванням акне повинні займатись лікарі, оскільки в багатьох випадках топічного лікування недостатньо і необхідним є додаткове призначення системних лікарських засобів, доцільність і ефективність яких може знати лише фахівець з вищою медичною освітою!

 

Професійні методи лікування рубців постакне

Коли до нас у клініку приходять пацієнти з питанням як позбутися рубців постакне, ми одразу запитуємо чи готові вони до довготривалого лікування, яке вимагає терпіння та ефективного комплаєнсу “лікар-пацієнт”.

Найважливішим етапом у введенні пацієнта з постакне є вивчення проблеми самого пацієнта, адже лікуємо ми не хворобу, а хворого. Далі ми підбираємо індивідуальний комплекс терапії та коригуємо його в процесі досягнення результатів, при цьому керуючись лише доказовими протоколами у сфері дерматокосметології.

Лікування передбачає поєднання апаратних методик, ін’єкцій полінуклеотидів/плазми, системне застосування ретиноїдів при потребі, а також обов’язковий правильний домашній догляд.

Лазерне шліфування рубців постакне

Лазерне шліфування рубців постакне за допомогою апарату полягає у лазерному впливі на поверхневі, середні та глибокі шари шкіри. Таким чином ми запускаємо процес регенерації клітин, зміну орієнтації колагенових волокон та заміну пошкоджених тканин – «здоровими».

Здебільшого пацієнту з постакне необхідно від 3 до 5 сеансів лазерного шліфування рубців в комбінації з додатковою стимуляцією неоколагенезу шляхом ін’єкційного введення препаратів Radiesse, Rejuran та збагаченої тромбоцитами плазми.

Мікроголковий RF-ліфтинг

Мікроголковий RF-ліфтинг на апараті Endymed PURE 2.0 забезпечує ефективну стимуляцію синтезу еластину і колагену завдяки прогріванню глибоких шарів дерми з наступною активацією росту фібробластів.

Процедура Radiesse dilution

Процедура Radiesse dilution – ін‘єкційне введення гідроксиапатиту кальцію з метою стимуляції синтезу колагену, виповнення дефіцитних ділянок. У комбінації з лазерним шліфуванням дана процедура показала найбільшу ефективність у боротьбі з постакне, корекції атрофічних рубців.

На фото зображено результат проведення двох процедур (Мікроголкових RF – ліфтинг, та одна процедура Radiesse dillution):

Фото результату лікування рубців постакне

Фото результату лікування рубців постакне

Дивіться також – Коригування Шрамів Кістозного Акне за допомогою Radiesse 

 

Субцизія

Інвазивний метод боротьби з постакне, що полягає у введенні голки під сполучну тканину для руйнування сполучнотканинних тяжів. Таким чином атрофічний рубець підходить до верху і зрівнюється з поверхнею шкіри.

Ін’єкції філерів

Ін’єкції філерів (волюмізаторів) використовуються як спосіб тимчасового виповнення дефектів при атрофічних рубцях постакне.

Рекомендації лікарів по догляду за шкірою з постакне в домашніх умовах

Для пацієнтів з постакне ми призначаємо домашній догляд від професійного космецевтичного бренду ZO Skin Health, що містить обов’язкові ритуали для Вашої шкіри – ретельне очищення (Exfoliating Cleanser), ексфоліацію (скраб – Exfoliating Polish, серветки з саліциловою кислотою – Complexion Renewal Pads) та зволоження.

Окрім цього додатково призначаються засоби на основі ретиноїдів (Wrinkle +Texture Repair), маски з 10% сіркою (Sulfur Masque) для кращого контролю акне, пригнічення запальних процесів, стимуляції регенерації та неоколагенезу.

ZO skin health

Коли пацієнти запитують нас, як прибрати сліди від прищів у домашніх умовах, ми наголошуємо на правильному підібраному під Ваш тип шкіри домашньому догляді. Професійна космецевтика вдома – запорука успіху в боротьбі з постакне.

Естетичні дефекти на шкірі – це не привід соромитись вигляду своєї шкіри. Варто лише звернутись у косметологічну клініку Idermic і наші лікарі позбавлять Вас неприємних наслідків акне, подарують чудову шкіру і повернуть любов до себе!

Лікування слідів вид прищів – відгук від пацієнта