Судинні новоутвори є досить актуальною проблемою у сучасній дерматології, дерматоонкології. Вони з однаковою частотою зустрічаються як у дорослих, так і в дітей. Судинні новоутвори  є серйозним косметичним недоліком і приносять значний дискомфорт пацієнтам!

Сьогодні ми б хотіли більше висвітлити тему саме доброякісних судинних захворювань, ефективні та безпечні   методи  боротьби з ними! 

Отже, дані новоутвори поділяються на: 

  • Вроджені – це гемангіоми та судинні мальформації (капілярні «винна пляма», невус Унни; венозні;  лімфатичні; атреріовенозні)
  • Набуті – телеангіектазії, вишневі ангіоми, ангіокератоми, венозні озерця, вени на ногах та венозні сіточки.

Часто більшість судинних новоутворів як у дорослих, так і в дітей називають гемангіомами. Це дуже помилкове та застаріле твердження, оскільки гемангіоми виникають в 1 рік після народження дитини та не завжди мають доброякісний характер. 

Також вважають, що гемангіоми не здатні зашкодити дитині та з певним періодом часу зникають самостійно! Дане твердження не є зовсім коректним, оскільки частина з них  регресує дуже повільно (приблизно зі швидкістю 10% в рік)  після першого року життя дитини, а частина  може активно проростати у життєво важливі органи з подальшою втратою зору, слуху, дихання, травлення та порушення  функції статевих органів.

Невус Унни

Невус Унни всім відомий як простий невус або  «поцілунок ангела» належить до судинної мальформації. Пляма блідне до 2 річного віку, проте стає помітною при плачі, фізичному напруженні.

Невус унни

“Винна пляма” або палаючий невус

Як і  невус Унни, так і  «винна пляма» здоров‘ю не загрожують, а лише ростуть разом з дитиною. Такі судинні мальформації є  більш естетичною  проблемою  і часто у таких дітей формуються комплекси та невпевненість у собі!

Тому при наявності подібних новоутворів у дітей, батьки повинні «не тягнути», а якомога швидше звертатись до дерматологів, які діагностують та оберуть правильну тактику лікування.

Невус винна пляма

З якими  патологіями  найчастіше звертаються дорослі пацієнти ? 

Це ангіоми доброякісні судинні новоутвори, набуті. Серед причин можуть бути як  сонячні опіки в минулому (тому що наша шкірі «пам`ятає» все, що з нею відбувається протягом життя), так і  коливання рівня гормонів, вагітність, приймання контрацептивів.

ангіома

Доволі часто пацієнтів турбують розширені судини на ногах – так зване «павутиння». Дана патологія несе за собою не тільки естетичний дефект, а й набряки нижніх кінцівок, відчуття важкості та болю. 

Чому ж виникають судинні новоутвори ? 

До причин належить тривале сидяче або стояче положення, у жінок з’являється під час та після вагітності. Також важливу роль відіграє  і спадковий фактор.

Найбезпечнішим методом видаленням таких новоутворів це лазерне видалення. Воно рекомендоване для всіх судинних патологій після підтвердження доброякісності та типу утвору.

У своїй роботі використовуємо один із найсильніших лазерних апаратів – платформу M22 від  Lumenis. Інноваційні модулі  Multi-Spot™ Nd:YAG і IPL якісно борються із цими патологіями. 

Який принцип дії ?

IPL (Intense Pulsed Light) терапія або фототерапія та Multi-Spot™ Nd:YAG з довжиною хвиль 515-1200 нм  та 1064 нм впливають на шкірні хромофори – гемоглобін та меланін. Ми отримуємо  глибоке локальне прогрівання уражених ділянок шкіри не порушуючи pH – баланс шкіри та зберігаємо захисний ліпідний шар дерми. 

Перевагою даного методу є швидкість, безпечність, ефективність та відсутність рубцювання після процедури.