Запитання – “як вивести бородавки?”, турбує велику кількість пацієнтів. Бородавки – це доброякісні новоутворення на шкірі та на слизових оболонках, спричинені інфікуванням вірусом папіломи людини різних типів. Існує понад 150 різних типів папіломавірусу людини.

Заразитись ними можна контактним (часто у тих місцях, де є мікротравми), статевим шляхом та навіть при пологах (від матері до дитини), можливе також перенесення папілом з однієї ділянки тіла на інші через порушення правил гігієни та травматизацію утворів. Зустрічається дана патологія з однаковою частотою  як і в дорослих, так і в дітей.

Окрім естетичного дефекту, бородавки є небезпечними, оскільки можуть бути фоном для розвитку передракових станів і раку, тому потребують ретельної діагностики та видалення.

Видалення бородавок як вивести бородавки

Які існують види бородавок?

    1) Звичайні бородавки (вульгарні) –  асоціюються з вірусом папіломи людини типів 2, 4, 7.

Клінічно – це щільні,  вузликоподібні утвори, мають нерівну зроговілу поверхню, сірувато-рожевого або сіро-жовтого кольору з чорними точками по поверхні.. Становлять до 70% усіх шкірних бородавок, зазвичай є одна найбільша бородавка –“материнська”. Локалізуються вульгарні бородавки на долонях, навколо нігтів, лікті, коліна, стопи. Інкубаційний період становить від 1 до 6 місяців.

Звичайні бородавки

    2) Підошовні бородавки – асоціюються з вірусом папіломи людини типів 1, 4 типів.  Локалізуються на підошвах. Мають вигляд огрубілих ущільнень з чорними вкрапленнями, з кратероподібними заглибленнями, на дні ”кратера” видно численні папіломатозні вирости. Такі бородавки викликають значний дискомфорт і біль при ходьбі, Ви можете відчувати ніби крокуєте по гальці.

Підошовні бородавки

    3) Плоскі бородавки – асоціюються з вірусом папіломи людини типів 3 і 10. Клінічно – це дрібні, з гладкою плоскою поверхнею, кольору нормальної шкіри, розміром від 0, 1 до 0, 3 см.  Характерні для молодих людей. Плоскі бородавки розташовуються на обличчі,  червоній каймі губ, слизовій оболонці рота, тильній поверхні долонь. Цей тип бородавок часто розповсюджується в ділянці бриття волосся. 

Плоскі бородавки

4) Генітальні бородавки (гострокінцеві кондиломи) – асоціюються з вірусом папіломи людини типів 1, 2, 6, 10, 11, 16, 18, 31- 34. Підтипи генітального вірусу папіломи людини 16, 18 та 31 типів являються підтипами високого ризику інвазивного раку статевих органів.

Генітальні бородавки

 

Чому бородавки на тілі можуть бути небезпечними?

 Звичайні бородавки, плоскі та підошвинні рідко становлять небезпеку для пацієнта. Проте бородавки на підошві, які швидко ростуть та важко піддаються лікуванню можуть нести за собою небезпеку. Плоскоклітинний рак та меланома можуть імітувати бородавку.

Окрему небезпеку становлять генітальні бородавки, тому що вони часто виникають у людей із ВІЛ – інфекцією, злоякісними станами та у тих, які приймають імуносупресивні препарати.

Саме тому не варто затягувати з візитом до лікаря-дерматокосметолога, якщо Ви виявили у себе на тілі,  обличчі  чи в ділянці статевих органів бородавки. Після проведення огляду і дерматоскопії спеціаліст запропонує Вам оптимальний метод видалення  бородавок. У разі сумнівного діагнозу, направить на біопсію.

Чим вивести бородавки?

Після того, як лікар косметологічної клініки IDERMIC провів огляд, визначив вид бородавки і її доброякісність, він запропонує Вам наступні варіанти як вивести бородавки:

  1. Кріодеструкція бородавок – являє собою безболісну процедуру, під час якої застосовуються низькі температури, а саме рідкий азот (-190С). Кріодеструктор з аплікатором наводять на бородавку і ”припалюють” 10-30 сек, якщо це долонно-підошовна бородавка – 30-60 сек. Бородавка після впливу азоту блідне, тоді з’являється набряк, а через декілька годин – епідермальний пухир з геморагічним або серозним вмістом. Через 10-12 днів пухир розрішується і на його місці залишається малопомітна рожева пляма. Інколи, щоб кінцево вивести бородавки, необхідно провести більше ніж 1 процедуру.
  2.  Лазерне видалення бородавок апаратом Candela CO2RE – один з найновіших методів видалення бородавок, ефект якого  базується на коагуляції (карбондіоксидний лазер). Після проведення місцевої анестезії, наконечник лазера направляють на бородавку і протягом декількох хвилин це новоутворення випаровується. По закінченню процедури, на ділянки, що піддавались коагуляції, накладається пов’язка з антисептичними розчинами. 
  3. Хіміотерапевтичні препарати (5 % крем іміквамод ) – наносять ввечері на уражені ділянки. Лікування може зайняти декілька тижнів.
  4. Крем з третиноїном 0, 025, 0, 05 або 0, 1 %, наносять ввечері на уражені ділянки. 

Ми є прихильниками комплексного лікування. 

Як вивести бородавки народним методом?

У зв’язку з недостатньою гігієною у давні часи люди були надзвичайно схильні до бородавок на тілі, а отже і шукали різноманітні шляхи подолання цієї, як тоді вважалося, ”нечистоти”.

Проте, на жаль, не зважаючи на достатній розвиток медицини та суспільства в цілому, пережитки цих, іноді варварських,  методів досі можна знайти на просторах інтернету. До прикладу, якщо задати в пошук “як вивести бородавки на руках”, то натрапимо на метод перев’язування бородавок ниткою, таким чином “перекриваючи” її доступ до живлення.

Популярним способом видалення бородавок є застосування компресів з оцтової кислоти, що може призвести до тяжких хімічних опіків. Окрім цього ми знайшли такі варіанти, як втирання свіжим часником, припікання чистотілом та багато інших.

Ми дуже застерігаємо пацієнтів від таких методів лікування, оскільки це призведе до таких наслідків: утворення нових  і посилений ріст ”лікованих бородавок”, занесення патогенної флори та трансформація в злоякісні форми.

Чим небезпечне видалення бородавок в домашніх умовах?

Сьогодні в аптеках продається безліч засобів, які начебто позбавлять Вас бородавок.  Більшість препаратів, які застосовують в домашніх умовах, є концентрованими розчинами лугів чи кислот. При їх використанні може утворитись глибокий опік, що довго заживатиме і скоріш за все завершиться великим рубцем. Така ситуацію можуть спричинити препарати на основі чистотілу, що за складом є близький до йоду.

 Не відкладайте огляд та консультацію у лікаря-дерматолога, якщо Ви виявили у себе бородавки. Подбайте про безпеку своєї шкіри вже сьогодні!