Що таке ін‘єкційний ліполіз?
Ін‘єкційний ліполіз – це одна з найбільш ефективних процедур по боротьбі з локальними жировими відкладеннями. Речовина, яку називають ще ліполітиком, має у своєму складі компоненти, які діють на ліпоцити та благополучно розщеплюють їх, тим самим зменшуючи кількість жирових відкладень. Ін‘єкційний ліполіз може виконувати лише лікар, який знає анатомію та розуміє куди та для чого вводити препарат, щоб не виникло ускладнень. Діючи комплексно на місце введення, ліполітик чинить стимулюючу дію для посилення кровообігу та лімфовідтоку, виводить залишкову рідину з ділянки, що піддається процедурі. Ін‘єкційний ліполіз має велику перевагу на відміну від ліпосакції хірургічним методом. Адже ліполіз – безпечний, безболісний метод, без анестезії, реабілітації та перебування в стаціонарі.
Як проходить процедура?
Процедура ін‘єкційного ліполізу займає дуже малу затрату часу, але це ніяк не впливає на ефект. Для початку лікар – косметолог на консультації визначає ділянки для введення препарату, який саме препарат необхідний та кількість його в залежності від локалізації жирових відкладень.
Менших зусиль займають такі ділянки тіла як підборіддя, верхня і середня ділянки живота, задня ділянка шиї. Більш ретельного впливу потребують нижня ділянка живота, спина, та стегна. Це тому що, на цих ділянках анатомічно більше жирової клітковини.
Після визначення місця введення лікар робить позначки для введення та вводить голку глибоко на 12 мм під шкіру. Після цього обов‘язково надаються рекомендації стосовно подальшого догляду за тілом. В жодному разі не треба забувати про спорт та корисну їжу, тому що це основні ключі до тривалого ефекту від ліполізу.
Показання.
Як вже зрозуміло, процедура ін‘єкційного ліполізу призначається лікарем за таких умов:
- наявність значних жирових відкладень у місцях, які анатомічно найбільш характерні для цього;
- як метод боротьби з целюлітом;
- у поєднанні з апаратними методами корекції тіла;
Ліполітики можуть застосовуватись також у тому випадку, коли при спортивному режимі тіло знаходиться у фазі плато. Ін‘єкційний ліполіз простимулює жирові клітини розщеплюватись та посилить кровообіг в ділянках введення, що активує процес подальшого активного обміну.
Протипокази.
Існує ряд протипоказів щодо проведення процедури введення ліполітиків. До них належать:
- запальні захворювання у місцях введення препарату (може ускладнити перебіг);
- варикозне розширення вен у місці введення;
- цукровий діабет;
- порушення вуглеводного обміну, синдром Іценка – Кушинга та інші ендокринологічні захворювання;
- жовчнокам’яна хвороба та гепатити;
- хвороби серцево-судинної системи та крові (порушення згортання крові, серцево-судинна недостатність);
- гострі захворювання чи загострення хронічних;
- аутоімунні захворювання;
- вагітність та лактації;
- підвищена чутливість до певних речовин у препараті;
З огляду на те, що є багато протипоказів, процедура введення ліполітиків обов‘язково узгоджується з лікарем – косметологом для уникнення ускладнень надалі.
Які зони можна обробляти?
Ліполітики ін‘єкційно можна вводити у ті зони, які мають надлишкові жирові відкладення. В кожної людини можуть відрізнятись місця введення. Тому найчастіше ліполітики вводять у підборіддя, сідниці, боки живота, верхня, середня та нижня частини живота, зовнішня та внутрішня сторони стегон, щоки, руки, передпліччя, задня частина шиї, надколінні валики. Локалізація різноманітна за кількістю жирової тканини, тому препарати підбираються різні, відповідно і дозування також різне.
Як довго триває ефект після введення ліполітиків?
Найбільш популярне питання після процедури ліполізу про ефект дії. Тут все не так просто, тому що дія препарату залежить лише від вас та вашого способу життя. Дотримання правильного харчування та дозовані фізичні навантаження у поєднанні з апаратними методиками для корекції фігури звичайно забезпечать високу і тривалу ефективність від проведеної процедури. Звичайно, що постійний самоконтроль та ретельний догляд за здоров‘ям організму допоможуть зберегти результат надовго.