Початок року – найкращий час для формування нових звичок для догляду за шкірою. Кожен крок зробить вас ближчими до ідеальної шкіри обличчя, шиї та тіла, дозволить уповільнити старіння, повернути красу та сяяння. І почати варто з порад від професійних дерматологів, які допоможуть досягти реальних змін та результатів у 2022 році.

1. Користуйтеся сонцезахисним кремом щодня незалежно від сезону

Сонцезахисний крем – це найефективніший засіб для догляду за шкірою. Багато дерматологів називають саме цей засіб головним проти старіння та розвитку різноманітних шкірних захворювань.

Рекомендується наносити сонцезахисний крем широкого спектру дії з SPF 30 або вище, а також шукати зволожувальний крем із SPF. Широкий спектр означає, що сонцезахисний крем захищає від шкідливого впливу UVA-променів, які сприяють передчасному старінню шкіри, і UVB-променів, що викликають сонячні опіки.

Дослідження показують, що навіть синє світло, яке генерується комп’ютерами та іншими електронними пристроями, негативно впливає на шкіру. Наприклад, воно пов’язане з утворенням вільних радикалів. Не кажучи вже про те, що UVA-промені можуть викликати пошкодження навіть через вікна. Тому важливо використовувати сонцезахисний крем щоранку та без вихідних.

2. Не варто лягати спати з макіяжем

Сон з макіяжем може викликати безліч проблем зі шкірою, починаючи від закупорених пор і висипань до надзвичайної сухості та серйозних пошкоджень очей. Саме тому необхідно зняти весь макіяж ще до того, як голова доторкнеться подушки. При використанні водостійких засобів необхідно використовувати спеціальні очисні лосьйони, які легко та без шкоди змиють їх зі шкіри. Обов’язково треба користуватися м’яким очищувачем для зони навколо очей, оскільки вона найбільш чутлива.

3. Зимою шкіра потребує особливого захисту

Зима – найскладніша пора року для шкіри. У цей період необхідно використовувати додаткові засоби для догляду, оскільки холодна погода, низька вологість і вітер впливають на зовнішній захисний шар дерми. Необхідно використовувати косметичні засоби, які містять зволожувальні речовини, такі як гліцерин і лактат амонію, оскільки ці інгредієнти дозволяють зберегти та підтримати природну вологість шкіри.

4. Краще відмовитись від солярію та штучної засмаги

Попри те, що дослідження довели збільшення ризику розвитку меланоми при використанні солярію, люди все одно продовжують користуватися цим методом засмаги. У деяких країнах навіть заборонили даний вид обладнання, тому важливо зрозуміти, який негативний вплив солярії мають на здоров’я шкіри.

5. Позбавтеся прострочених або невикористаних косметичних засобів

Для правильного догляду за шкірою необхідно використовувати лише ті засоби, які дійсно підходять. Тому необхідно позбуватися від косметики, яка не підійшла, але так і залишилися на полиці. Крім того, заборонено використовувати продукти, у яких вийшов термін придатності, помітні зміни кольору та текстури, з’явився неприємний запах.

Пообіцяйте собі у новому році перевіряти терміни придатності всіх засобів по догляду за шкірою. Також необхідно викинути все, що викликає подразнення або просто дублюється. Наприклад, якщо є два продукти з гіалуроновою кислотою, ймовірно, варто вибрати найбільш дієвий з більшим вмістом активного інгредієнта.

6. Очищення шкіри – не засіб від стресу

Частий пілінг та інші процедури для глибокого очищення шкіри можуть спричинити занесення інфекції та утворення рубців, а також інших пошкоджень. Багато дерматологів у 2022 році роблять акцент на тому, що непотрібно використовувати ці косметичні процедури як «детокс» або спосіб швидкого очищення шкіри. Краще віддати перевагу альтернативним методам, таким як аеробні вправи та SPA-догляд за обличчям.

У деяких випадках необхідність позбавлення від мертвих клітин шкіри є симптомами психічних розладів. Більш того, багато людей з таким захворюванням використовують для цього домашні методи та засоби, які можуть спричинити опіки та пошкодження шкірного покриву. Ще однією причиною може бути дерматит, який виникає як реакція на захворювання та слабкий імунітет. У будь-якому випадку необхідно проконсультуватися з дерматологом та психологом для визначення причини проблеми.

7. Зробіть свій догляд за шкірою простим і послідовним

У 2022 році краще віддати перевагу простішим процедурам з догляду за шкірою, відмовитися від популярних багатоступеневих режимів. Велика кількість косметичних засобів та процедур може викликати роздратування. Надмірне очищення шкіри, відлущування та застосування різноманітних засобів не обов’язково є кращим, ніж використання простих процедур для догляду за шкірою.

Крім того, багато дерматологів кажуть, що достатньо мати всього три види продуктів, щоб забезпечити надійний та ефективний догляд за шкірою: сонцезахисний, очисний і зволожувальний крем. При цьому використовувати їх потрібно щодня.

8. Прийшов час відмовитися від паління

І це стосується не тільки класичних сигарет, а й сигар, різноманітних електронних засобів, кальянів та іншого. Навіть популярні зараз електронні сигарети впливають не тільки на шкіру, а й на здоров’я в цілому. Що стосується шкіри, куріння у будь-якому вигляді робить її сухою, тьмяною, на поверхні з’являються червоні плями та капіляри. В першу чергу негативний вплив чинить саме дим, який руйнує захисний шар.

9. Посилення щоденного догляду за допомогою ретинолу та вітаміну С

Для підвищення ефективності щоденних процедур з догляду за шкірою можна використовувати більше цільових продуктів. Наприклад, дерма може отримати користь від сироватки з вітаміном С вранці та ретинолом ввечері.

Ці прості та зрозумілі поради є найбільш актуальними у 2022 році. Основний акцент необхідно зробити на природному та простому догляді, відмовившись від складних, неефективних засобів, а також шкідливих травматичних процедур. Саме такий підхід зробить вашу шкіру більш здоровою та красивою.