Чому сонцезахисний крем – обов’язковий засіб щоденної гігієни?

Більшість вважає, що наша шкіра потребує захисту від сонця лише у спекотну пору, але чи насправді це так?

Сонячне світло підвищує рівень серотоніну – гормону щастя, варто лише згадати про зимову депресію від нестачі сонця. Також загальновідомим є той факт, що під впливом сонячного світла синтезується вітамін D.

Він діє як антидепресант, налагоджує сон, покращує ендогенний захист,  він  є необхідним для усього опорно-рухового апарату, а також є одним із засобів профілактики серцево-судинних, аутоімунних захворювань, цукрового діабету та ін. Але існує також і “темна” сторона сонця – опіки, алергія, поява зморшок.

Ультрафіолет, якого так остерігаються дерматологи, буває трьох типів:  типу А (UVA), типу В (UVB),  типу С (UVC) – він єдиний не досягає Землі, оскільки утримується атмосферою та озоновим шаром.

 

Наслідки впливу сонця на стан шкіри

Безпосереднє УФ-випромінювання спричиняє руйнування ДНК, а така бажана усіма бронзова засмага – це результат активації меланоцитів і посиленого вироблення меланіну – саме так наша шкіра захищається від опіків та інших шкідливих фотореакцій.

Які саме промені нам шкодять?

Які саме промені нам шкодять?

 

UVA- довгохвильовий спектр променів, який проникає у дерму, знищуючи на своєму шляху деяку частину генетичного матеріалу, що  своєю чергою, пояснюється вивільненням вільних радикалів і може спричиняти рак шкіри.

Крім цього UVA-випромінювання запускає каскад складних біохімічних реакцій, пов’язаних з синтезом аномального колагену, результатом чого є передчасне старіння, поява зморшок, зниження тургору та еластичності шкіри. Промені UVA проходять через хмари, вікна автомобіля та ілюмінатор літака цілорічно, саме тому ризик раку шкіру у пілотів удвічі більший, ніж у людей,  що працюють на землі.

Через це рекомендовано користуватись сонце захистом не лише влітку. Також ультрафіолет типу А спричиняє виникнення “майорських прищів”, що включають і акне, і алергію на сонце.

 

UVB – короткохвильовий, але більш агресивний спектр променів, що проникає в епідерміс і вже значною мірою наносить шкоду спадковому матеріалу. Він є винуватцем сонячних опіків. Особливо високий індекс випромінювання UVB між 11 та 15 год.

Проте нам варто остерігатись не лише сонячного випромінювання, але й HEV (high-energy visible light) – світла, яке випромінюють наші гаджети. Ось ще одна причина чому варто наносити санскрін як удома, так і надворі, як узимку, так і влітку.

Що таке показник SPF?

Цифра після SPF (SUN PROTECTIVE FACTOR)  означає у скільки разів можна збільшити час безпечного перебування на сонці відповідно до вашого фототипу. Наприклад, якщо у вас перший (найсвітліший) фототип шкіри, то сонцезахисний крем з SPF 50  в ідеалі може продовжити ваш рекомендований 10-хвилинний час засмаги до 500 хв, а з SPF 30 – відповідно до 300 хв. Але враховуючи те, що частина нанесеного засобу випаровується з потом, залишається на одязі або змивається водою, варто періодично повторно наносити санскрін (кожні 2 год).

Що таке показник SPF?

Як правильно підібрати сонцезахисний крем?

Існують 2 типи санскрінів: фізичний – на поверхні вашої шкіри він діє по типу щита, відбиваючи сонячні промені (активні інгредієнти ZINC OXIDE, TITANIUM DIOXIDE) хімічний – діє по принципу губки – поглинає сонячні промені (активні інгредієнти – OCTISALATE, OCTOCRYLENE). Найкраще використовувати фізичні сонцезахисні засоби, оскільки вони вважаються найбільш безпечними.

Обираючи санскрін звертайте увагу на такі пункти:

 • сонцезахисний крем повинен підбиратись під  тип вашої шкіри (жирна/суха/комбінована, чутлива),
 • має бути некомедогенним, містити неорганічні фільтри (фізичні),
 • SPF 30 і більше, 
 • бути водостійким (water-resistant/ sweat resistant),
 • мати широкий спектр (broad-spectrum), що передбачає захист від UVA та UVB випромінювання.

 

Найкращий сонцезахисний засіб для обличчя – рейтинг від IDERMIC

Для наших клієнтів ми обираємо найкращі та найефективніші засоби зі світовим ім’ям, сонцезахисні засоби – не виняток. Обов’язковим пунктом при виборі санскрінів для нас є рекомендація від Skin Cancer Foundation.

Наш топ:

 1. Colorescience (широка лінійка сонцезахисних засобів, включаючи та декоративну косметику) – крім захисної функції, косметика  Colorescience задала світовий тренд ”здорового макіяжу”– оскільки містить очищені мінерали та поживні речовини.
 2.  ZO Skin Health – цей бренд давно вже став улюбленцем наших пацієнтів, які зараз насолоджуються сяйнистою здоровою шкірою, а  лінійка з SPF дозволяє одночасно доглядати за шкірою і захищати від шкідливого ультрафіолету, а також містить тонувальний ефект.
 3.  IS CLINICAL – протестована дерматологами формула, що містить фізичні фактори захисту та вітамін Е. Легка текстура засобів підходить для усіх типів шкіри.

Сонцезахисний крем для дітей

Ваші малята особливо люблять ніжитись на сонечку, але їхня чутлива шкіра часто потерпає від сонячних опіків. Деякі батьки відмовляються застосовувати сонцезахисні засоби для своїх дітей, оскільки вони можуть містити речовини, що спричиняють подразнення, дерматити, алергічні реакції.

Так, хімічні формули SPF, що включають Avobenzone,  Octinoxate,  Oxybenzone  є нерекомендованими для дітей. Проте дерматологи наголошують, що необхідно застосовувати сонцезахисний засіб для ніжної шкіри Ваших діток. 

Ми рекомендуємо застосовувати засоби Colorescience, адже вони:

 • не містять хімічних складників;
 • рекомендовані навіть для малюків від 6 місяців;
 • не містять парабенів і сульфатів, масел;
 • гіпоалергенні;
 • мінеральний склад чинить доглядову дію;
 • компактна форма (стік/пудра) дозволяє поновлювати сонцезахисний крем, де б ви не були.

 

Записуйтесь на консультацію до лікаря-дерматокосметолога клініки Idermic і ми радо підберемо Вам оптимальний санскрін, а позитивні відгуки наших клієнтів про сонцезахисний крем для обличчя свідчить про те, що ми обираємо для Вас найкраще!