Рубці після травм, постакне чи рубці іншої етіології дуже часто призводять до власного дисморфофобічного сприйняття зовнішності. Це дає негативний вплив на психологічне здоров‘я, заставляючи людей комплексувати стосовно свого вигляду. Проте, в сучасній медицині існують ефективні методи впливу на рубцеву тканину, які допомагають позбутись цього дефекту шкіри.
Відштовхуючись від виду, розміру, розташування рубців підбираються різні методи лікування. Найчастіше до дерматолога звертаються люди з рубцями після вугрової хвороби. Загалом, вугрова хвороба має заключний етап лікування, який і полягає у тому, щоб позбутись рубців, якщо вони наявні після акне. Існують різні види лікування рубців, особливо апаратні методи.
Проте, є такі рубці, які потребують обережного лікування лише консервативним способом.
Які існують види рубців?
Утворення рубцевої тканини залежить від багатьох чинників. Сюди можна віднести генетичну схильність, щільність шкіри, білковий обмін організму.
Розрізняють такі види рубців:
Нормотрофічні рубці
нормотрофічні рубці – естетично менше візуалізуються на шкірі, не виходять за ділянки шкіри, де не було травматичного чинника. Білуватого кольору, легко замасковуються декоративною косметикою. Перевагою є те, що нормотрофічні рубці, порівняно з іншими, найлегше піддаються зовнішній терапії.
Атрофічні рубці
атрофічні – це рубці, що локалізуються на різних ділянках організму. Найчастіше атрофічні рубці і є тими самими рубцями постакне. Мають білуватий колір, щільні. Виникають внаслідок зміни білкової структури шкіри, порушення утворення колагенових та еластичних волокон.
Гіпертрофічні рубці
Сама назва цих рубців говорить про те, що тканина зміненої шкіри підіймається над іншими ділянками шкіри, при цьому не поширюючись на прилеглі ділянки дерми. Виникнення їх пов‘язують з травматичними зовнішніми чинниками, які також впливають на каркас шкірного покриву.
Келоїдні рубці
Це процес на шкірі, який потребує особливого лікування. Схильність людей до келоїдів обумовлена часто генетично. Їх особливість у тому, що вони можуть виходити за межі впливу зовнішнього чинника, тобто на прилеглу ділянку шкіри. Мають різні розміри та темний колір. Їх лікування дуже часто консервативне та включає уникнення в подальшому тригерів травматизації шкіри.
Всі вище перелічені типи рубців можуть виникати як наслідок певних захворювань, так і після операційних втручань чи зовнішніх травматичних впливів зовнішнього середовища. Важливо пам‘ятати, що келоїдні рубці повинні контролюватись лікарем дерматологом, адже ріст їх може досягати великих розмірів та приносити чималий дискомфорт.
Які існують види лікування рубців у центрі IDERMIC?
Лікування рубців залежать від терміну їх утворення, локалізації, форми, виду та етіологічного чинника. До прикладу, келоїди можуть лікуватись як консервативно (глюкокортикостероїдами) так і електротерапією.
Досить популярними сучасними методами лікування рубців є апаратні методи. До них входять:
Процедура мікроголкового RF
Процедура мікроголкового RF на сертифікованому FDA апаратом на платформі Endymed 3deep intensif. Синтез колагенових волокон та фібробластів активується під впливом позолочених мікроголок, які проникають в глибокі шари дерми.
Це може здаватись хвилююче, але процес не приносить неприємних відчуттів. Завдяки 25 голкам, які безпечно травмують шкіру у відповідь на подразник виробляється значна кількість колагену. Він якраз і виступає в ролі підтримуючого матеріалу шкіри. Адже в перекладі з грецької колаген – це клей. Тому можна вважати, що білок колаген склеює клітини шкіри, дає здатність витримувати розтягнення та утримувати шари шкіри у пружному стані. В тому числі у роботі з рубцями колаген дозволяє оновити клітини та забрати видимі пошкодження на шкірі. Крім регенеруючої здатності в результаті процедури мікроголкового RF можна позбутись проблеми з нерівним тоном шкіри, зменшити дрібні зморшки. Така комбо процедура виконується курсом з періодичністю один раз у місяць.
Лазерне шліфування шкіри
Лазерне шліфування шкіри. Цей метод лікування рубців вже давно завоював перше місце у роботі з різними за важкістю рубцями. Під час процедури відбувається заміна рубцевої тканини на «нову» внаслідок перебудови волокон шкіри.
Принцип роботи шліфування шкіри полягає також у вироблені того самого колагену, який допомагає у заміщенні сполучної тканини рубців та вирівнювання поверхні. Дерма оновлюється та набуває вигляду свіжої шкіри. Розтяжки, рубцева тканина, шрами, інші недоліки ефективно усуваються.
Звичайно, під час процедури можуть бути болісні відчуття, хоча це залежить від больового порогу людини індивідуально. Проте, результат, який ви отримаєте після лазерного шліфування шкіри не може не здивувати вас. Регенерована, рівна шкіра без недоліків та побічних явищ. За безпеку стосовно наших апаратів у центрі IDERMIС можете не хвилюватись, але є ряд протипоказів до процедури лазерного шліфування, про які вам повідомить лікар перед лікуванням.
Radiesse
Звичайно, особливу увагу слід надати препарату гідроксиапатиту кальцію. Цей чудовий матеріал для утворення колагенового каркасу шкіри не лише допоможе у боротьбі з рубцями, але і буде мати значний вплив для омолодження шкіри. Використовується Radiesse в розведенні.
Багато досліджень, які були проведені препаратом Radiesse показати високий ефективний результат у боротьбі не лише з передчасним старінням, профілактикою птозу тканин, але і як дієвий метод регенерації дерми на клітинному рівні. Склад препарату є безпечний та біосумісний з тканинами. Стимуляція вироблення колагенових волокон допомагає у створенні щільності шкіри та стабілізації тканин, організації міцного каркасу дерми та заміщення рубцевої тканини на оновлені тканинні структури.
Rejuran
Ще велику роль для утворення «правильного» колагену відіграє препарат Rejuran, який також стимулює утворення волокон шкіри для підтримки її здорового вигляду, зокрема та у комплексній роботі усунення рубців. Полінуклеотиди Rejuran – це нове покоління препаратів для багатофункціональної роботи зі шкірою.
Розчин має високу в‘язкість та якісний склад речовин, що забезпечує довготривалий та накопичувальний ефект у тканинах. У склад входить також чотири амінокислоти, глутатіон і c-PDRN, що запускають процеси регенерації, вироблення еластичних та колагенових волокон, які є основними у роботі з рубцевою тканиною.
Гіалуронова кислота, яка також є у препараті Rejuran, натягує на себе молекули води та забезпечує довготривале зволоження та наповнення шкіри, зменшує заломи, дрібні зморшки. Особливе місце у розчині займає аскорбінова кислота, яка спрямовано діє на вирівнювання тону шкіри, має функціональну здатність антиоксиданта у дермі. Після комплексу процедур з Rejuran шкіра наповнюється нуклеотидами, які запобігають втраті вологи, уникають передчасного старіння, висвітлюють шкіру та запускають процеси самооновлення клітинних структур.
Ін‘єкційне заповнення рубців філерами
Ін‘єкційне заповнення рубців філерами також має своє значення, правда ефект буде недовготривалий, тому у порівнянні з більш дієвими методами він має меншу ефективність, лише естетичний зміст. Завдяки філерам на основі гіалуронової кислоти можна забрати ефект мінус-тканини, яка часто супроводжує рубець, тому візуально шкіра буде більш розгладженою.
Проте гіалуронова кислота не має здатності відновлювати волокна шкіри, не створює механізми перезапуску клітин, а це є основним фізіологічним процесом для усунення рубців. Ефект безперечно є, проте робота з рубцевою тканиною завдяки апаратам чи багатофункціональним розчинам дає значніший та довготриваліший результат на шкірі.
Консервативні методи лікування рубців
Звичайно, консервативні методи лікування рубців, пластирі, ретиноїди та зовсім радикальні – хірургічна корекція шкіри від рубцевої тканини мають своє місце у лікуванні рубцевої тканини, тому лікар порадить, який саме кейс лікування необхідно вибрати для максимально ефективного результату.
Стосовно келоїдних рубців, то є думка, що келоїдні рубці – це не зовсім рубці, а просто келоїдна тканина, утворення їх називається келоїдозом. Гіпотеза полягає у тому, що келоїд може утворюватись без травмування зовні шкіри, а безпричинно. В той час коли рубці мають попередньо етіологічний фактор. Тому лікування келоїдів є важким та обережним для того, щоб не погіршити ситуацію та не стимулювати ще більшого об‘єму та поширення келоїдозу.
Який саме метод лікування підійде вам, кількість проведення процедур та періодичність – це все визначає лікар на консультації. Вам залишається тільки довіряти своєму лікарю та дотримуватись рекомендацій стосовно лікування та періоду після терапії.
Проміжні результати лікування рубців в пацієнтів нашого центру
Бажаєте досягти такого результату? Записуйтесь на консультацію до дерматолога, щоб обговорити ваш випадок.