У зв‘язку з останніми подіями у світі, а саме – пандемією, все частіше у практиці лікаря – трихолога зустрічається проблема дифузного випадання волосся у людей, які перенесли коронавірусну інфекцію. Зв‘язок між випаданням волосся та Covid19 ще потребує вивчення, але є декілька факторів, які наштовхують на те, що вірус та наслідки після нього з порідінням волосяного покриву пов’язані.
Адже стрес, який переживає організм під час імунного захисту від чужорідних агентів, а в цьому випадку – вірусу, також є тригерним фактором для випадання волосся. Також стрес на фоні загальної масової тривожності, або ж втрати близької людини негативно відображається на волосяному покриві.
Гіповітаміноз, втома, різні медикаменти під час лікування можуть давати в комплексі деструктивну дію на волосяний фолікул і як наслідок порушення його роботи.
Варто вчасно звернутись до лікаря – трихолога, який допоможе вчасно попередити рубцеву алопецію та відновить здоровий ріст волосся.
Профілактика захворювання волосся після інфекційних чинників.
Важливе також дотримання певних профілактичних заходів для попередження порушення роботи волосяного апарату. До таких заходів належать:
- збалансоване здорове харчування, збагачене вітамінами, жирними кислотами та волокнами. Давно не секрет, що харчування відіграє велику роль у красивому, здоровому волоссі та шкірі. Особливо після перенесеного захворювання варто відновити депо вітамінів та мікроелементів у організмі.
- додаткове вживання вітамінів. До цього пункту варто віднестись серйозніше та проконсультуватись з лікуючим лікарем. Пройти діагностику на дефіцит вітамінів та вживати їх після призначення лікаря. Адже дозування та час прийому лікарських засобів призначається індивідуально. Самопризначення не завжди дає хороший результат, а навіть може і нашкодити.
- відпочинок та здоровий сон також впливають на ріст волосся та загалом на функціонування організму. Тому відновлюватись після захворювання важливо поступово і з виконанням рекомендацій лікаря.
Лікування волосяного покриву після негативного впливу інфекції.
Лікування дифузного випадіння волосся після коронавірусної інфекції досить довгий процес, адже виснаження організму як цілісної структури збільшує час відновлення здорового функціонування волосся. Лікування дифузної алопеції обговорюється з лікарем після консультації, апаратних методів діагностики волосся, лабораторної діагностики феритину, вітаміну D та інших обстежень, які призначає лікар. Апаратна сучасна діагностика допомагає відстежити процес лікування та зміни, які відбуваються з вашим волоссям до та після лікування.
Щодо лікування, то воно проводиться курсом з певною періодичністю. Варто набратись терпіння, адже лікування волосся – це довготривалий процес, особливо після перенесеної інфекції чи інших захворювань. У окремих випадках необхідно назначати лікування кортикостероїдними препаратами, якщо процес вже досить сильно запущений. В основному для попередження рубцевої алопеції застосовують:
- мезотерапію волосистої частини голови. Цей метод допоможе здійснити накопичення вітамінних комплексів вже у самих ділянках волосяного покриву. Можливе поєднання разом з вітамінними комплексами, які вживаються всередину.
- апаратна безін‘єкційна мезотерапія також заслуговує окремої уваги. Принцип такий самий – надходження поживних речовин у волосяну цибулину, проте процедура є більш приємною, ніж ін‘єкційна мезотерапія шкіри голови.
- плазмотерапія волосистої частини голови допомагає запустити процес росту волосся власними факторами організму. Збагачуючи волосяний покрив плазмою позитивний ефект помітно ще й на шкірі голови. Свербіж чи перхоть, які можуть вас турбувати разом з випаданням волосся ефективно усуваються плазмотерапією.
- правильний догляд за волоссям. У цей пункт входять як і засоби для миття волосся, кондиціонери та сироватки, які призначає лікар – трихолог, а також правильна поведінка з волоссям, розчісуванням, засобами для укладання волосся, термозахист.
Комплекс процедур та зовнішні середники лікування допоможуть вам вилікувати випадання волосся, а також запобігти наслідкам – рубцевої алопеції. Звичайно, лікар – трихолог може призначити консультації суміжних спеціалістів: ендокринолога чи психолога.
Адже тривожність чи стрес необхідно лікувати як етіологічного чинника випадання волосся. Якщо проліковувати лише наслідки, а саме проблеми з волосяним покривом, при цьому не викорінювати причину, то лікування буде довготривалим та неефективним.
Варто звернути на це увагу та уберегти себе від небажаних наслідків не лише з волоссям, шкірою, а й нервовою системою, виснаженням цілого організму.