Молочниця у жінок – одне з найпоширеніших гінекологічних захворювань. Свербіж, дискомфорт та рясні виділення часто вказують саме на розвиток цієї патології. Що таке молочниця у жінок та що робити при її появі повинна знати кожна жінка. Перш за все необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованого гінеколога.
Вагінальний кандидоз, або молочниця – це запалення слизової оболонки піхви, викликане грибками типу Кандида. Передається захворювання статевим шляхом. Також варто знати, що грибки Кандида завжди присутні в організмі людини в невеликій кількості та при цьому не приносять шкоди здоров’ю, але під впливом сторонніх факторів можуть почати активно розмножувати та викликати запальний процес.
Молочниця у жінок: які симптоми?
На розвиток молочниці вказують такі ознаки:
- сильний свербіж в піхві, який зберігається тривалий час;
- печіння в інтимній зоні, може посилюватись під час походів до туалету та статевого акту;
- почервоніння слизової оболонки;
- рясні виділення білого кольору, які зовні схожі на кисле молоко чи сир;
- неприємний кислий запах.
Клінічні прояви молочниці схожі на симптоми інших захворювань, тому ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, а відразу зверніться до лікаря, щоб уникнути можливих ускладнень.
Як може виглядати молочниця у жінок
При вагінальному кандидозі слизова оболонка стає набряклою, в області входу в піхвову можна помітити велику кількість білих грудкуватих виділень, які зовні схожі на сир. Інтенсивність виділень змінюється в залежності від розвитку патології.
При перших ознаках молочниці на білизні з’являються білі або жовтуваті виділення. Спочатку їх кількість незначна, до того ж вони не мають неприємного запаху, тому жінки часто плутають їх з нормою. Поступово об’єм виділень збільшується, з’являється різкий кислий запах. Тому важливо знати, як виглядає молочниця у жінок, щоб своєчасно запідозрити розвиток захворювання та звернутися до лікаря.
Причини виникнення молочниці
Пацієнток цікавить, чому з’являється молочниця у жінок. Серед причин, які можуть спровокувати захворювання, слід зазначити наступне:
- порушення мікрофлори піхви;
- тривале лікування антибактеріальними препаратами або їх неконтрольований прийом;
- гормональні зміни в організмі, в тому числі й спровоковані вагітністю чи менопаузою;
- недотримання правил особистої гігієни;
- нераціональне харчування, надмірне вживання солодкого та виробів з борошна (велика кількість простих вуглеводів сприяє розвитку грибкових мікроорганізмів);
- порушення в роботі щитоподібної залози та деякі інші ендокринні захворювання.
Також вагінальний кандидоз може виникати як реакція на синтетичну білизну, особливо, якщо вона занадто тісна. Розвитку захворювання може сприяти ослаблення імунітету через вірусні, інфекційні патології, стреси, переохолодження та інші фактори.
Як діагностувати молочницю?
При появі неприємних симптомів необхідно звернутися до гінеколога. Лікар збере анамнез та проведе огляд на гінекологічному кріслі. Щоб підтвердити попередній діагноз, мазок з піхви відправляється в лабораторію для дослідження на мікрофлору. Після отримання результатів гінеколог підбирає лікування для пацієнтки.
Кожен лікар добре знає, звідки береться молочниця у жінок. Якщо захворювання постійно повертається після терапії, може знадобитись консультація ендокринолога, оскільки причина часто криється в цукровому діабеті. В такому випадку може знадобитися додаткове обстеження.
Як лікується молочниця у жінок: рекомендації гінеколога нашого центру
Як лікувати молочницю може визначити лише лікар після обстеження та встановлення діагнозу. Найчастіше для терапії використовуються засоби місцевої дії: гелі, мазі та свічки від молочниці. Місцеве лікування спрямоване на зниження активності грибка та відновлення мікрофлори піхви. Препарати також допомагають позбутися запалення, свербіння та інших симптомів.
При хронічній формі додатково назначаються протигрибкові засоби у таблетках. Також варто дотримуватися правил особистої гігієни та скоригувати раціон. Важливо повністю пройти повний терапевтичний курс навіть у разі покращення самопочуття, щоб попередити повторне зараження. Як правило, статевому партнеру також призначається лікування.
Профілактика молочниці
Знаючи, від чого може розвинутись молочниця у жінок, можна мінімізувати вплив провокуючих факторів. Для цього слід дотримуватися простих правил:
- Відмова від частої зміни статевих партнерів. Використовуйте бар’єрні методи контрацепції.
- Правильний вибір спідньої білизни. Найкращим варіантом будуть трусики з бавовни, які не тиснуть та забезпечують шкірне дихання.
- Збалансоване харчування. Включайте в раціон достатню кількість кисломолочних продуктів, овочів та фруктів, а вживання солодкого та виробів з борошна слід зменшити.
- Не варто приймати антибіотики без призначення лікаря.
- Відразу змінюйте мокрий одяг після відвідування басейну чи купання у водоймі.
- Дотримання правил особистої гігієни. Під час менструації прокладки слід змінювати кожні 4 години.
Крім того, не варто часто приймати гарячі ванни, оскільки високі температури сприяють розвитку грибкової мікрофлори. Не менш важливо проходити регулярні профілактичні огляди у гінеколога, щоб лікар міг своєчасно помітити захворювання. Адже на ранніх етапах лікування проходить швидше та легше.
Якщо ви підозрюєте розвиток кандидозу, запишіться на консультацію до гінеколога в наш медичний центр. Лікар проведе обстеження та підбере ефективне лікування.
Записатись на консультацію до гінеколога
Якщо вас турбують симптоми молочниці, не відкладайте візит до гінеколога – запишіться на консультацію до лікаря в наш медичний центр. Прийом ведуть кваліфіковані та досвідчені фахівці. Після проходження необхідних досліджень для підтвердження діагнозу лікар підбере ефективне лікування, яке для кожної пацієнтки визначається окремо с урахуванням індивідуальних факторів.
Щоб записатись на консультацію до гінеколога у зручний для вас час залишайте заявку на нашому сайті або телефонуйте.