Чи шкідлива лазерна епіляція? Це питання ставлять собі безліч жінок. Лазерна епіляція вважається безпечною процедурою. Використання сучасного обладнання і його експлуатація фаховими медичними працівниками мінімізує будь-які ускладнення після лазерної епіляції. Та варто зазначити, що іноді причинами побічних реакцій є індивідуальні особливості пацієнтів і недотримання ними усіх рекомендацій лікаря.
Які ускладнення можуть виникнути після процедури лазерної епіляції?
Ускладнення після лазерної епіляції можуть бути як тимчасовими, так і постійними.
Біль, опіки, почервоніння, набряки ділянок, що піддавались впливу лазерного випромінювання – це тимчасові побічні ефекти після процедури, які з часом минають. Тривалими, а то й постійними ускладненнями вважаються пігментація, поява пурпури та синців.
Почервоніння і подразнення шкіри
Це найбільш поширений побічний ефект, може супроводжуватись свербежем і помірними больовими відчуттями. Але не варто турбуватись з цього приводу, адже ці явища проходять самі по собі вже через декілька годин після процедури.
Інфекційні ураження шкіри
Таке ускладнення буває, якщо пацієнт або косметолог не помітили саден на шкірі. Тому для попередження цього стану важливо уважно оглядати шкіру безпосередньо перед процедурою.
Опіки
Для попередження опіків сучасні лазери оснащують контактними холодильними насадками, іноді ще застосовують холодильні гелі. Проте при не дотриманні після процедурного режиму пацієнтом або порушення протоколу проведення процедури майстром епіляції опіки все ж можуть виникати, навіть, якщо маніпуляція проводиться на найкращому апараті. Рекомендується застосовувати пантенол.
Гіпопігментація/гіперпігментація
Іноді у пацієнтів спостерігається висвітлення тону шкіри у порівнянні з тим, який був до цього. Також може спостерігатись гіперпігментація – поява темних плям на опромінених лазером ділянках. Зазвичай вони зникають протягом 3 місяців після процедур, інколи можуть зберігатись до 8 місяців.
Чому не можна засмагати перед та після сеансами лазерної епіляції?
Суть такого методу видалення волосся полягає у поглинанні меланіном (природним пігментом, який міститься у волосяному фолікулі) концентрованого лазерного променя. Наслідком цього є руйнація фолікула. Саме тому лазерна епіляція є найбільш ефективною у пацієнтів зі світлою шкірою і темним волоссям.
Оскільки засмага на шкірі утворюється внаслідок утворення і накопичення в нижніх шарах шкіри цього ж меланіну, конкурентне поглинання лазерного променя буде відбуватись більшою мірою вже на поверхні шкіри, що неминуче призведе до опіків. Окрім цього, через те, що основна частина енергії світлового променя буде поглинута поверхневими шарами шкіри, залишкової енергії буде недостатньо для руйнації волосяного фолікула. Якщо не врахувати ці нюанси, отримаєте значні опіки на поверхні шкіри без видалення волосся.
Не рекомендується також засмагати після лазерної епіляції, оскільки чутлива шкіра може зреагувати такими реакціями, як опіки, гіперпігментація, подразнення і т.д. Для безпечної лазерної епіляції слід витримати паузу не менше 14 днів до та після засмаги чи солярію.
В яких клініках варто проводити лазерну епіляцію?
Лазерна епіляція вважається медичною процедурою, тому клініка, яка надає таку послугу, повинна мати ліцензію МОЗ України. Це, своєю чергою, є гарантією якості та безпеки самого лазерного апарату та компетентності персоналу.
При виборі клініки зверніть увагу на наступні моменти:
Ліцензія і досвід
З’ясуйте чи має обраний Вами заклад ліцензію та чи буде присутній лікар на консультації та під час процедури.
Персонал
Уточніть, хто буде виконувати процедуру лазерної епіляції. Чи має відповідну освіту персонал? (Оператор лазера, який не має медичного досвіду може не відрізнити пігментних плям від раку шкіри, який до проведення процедури ніяк себе не проявляв)
Особливості вашого організму
Запитайте, чи лазерна епіляція підходить вашому типу шкіри та кольору волосся. Запропонуйте фахівцю провести тестову процедуру на невеликій ділянці тіла, перед тим як записуватись на курс.
Клієнти з цукровим діабетом, схильністю до формування келоїдів можуть мати ускладнення після процедури лазерної епіляції, тому особливо потребують первинної консультації лікаря для складання індивідуального плану процедур.
Чи викликає лазерна епіляція рак ?
Існує міф, що лазерна епіляція може стимулювати ріст і розвиток ракових клітин. Насправді не існує жодних клінічно доведених фактів стосовно цього. І це легко пояснити, оскільки лазерний промінь впливає суто на волосяний фолікул, що містить пігмент меланін, глибина його проникнення до 4 мм, що виключає будь-який негативний вплив на життєво – важливі органи.
Ускладнень лазерної епіляції можна уникнути, якщо процедуру виконує кваліфікований косметолог, а пацієнт дотримується усіх рекомендацій. Велике значення також має якість апаратури – у клініці Idermic ми проводимо лазерну епіляцію на апараті Lumenis Light Sheer Desire, що сьогодні вважається «золотим стандартом» лазерної епіляції. Записуйтесь на курс лазерної епіляції та насолоджуйтесь гладкістю своєї шкіри !