Причини виникнення пігментних плям
Пігментація на шкірі пов’язана з порушенням процесу меланогенезу, який регулюється нервовою та ендокринною системами. Основне завдання пігменту меланіну – регулювати кількість УФ-випромінювання, яке проникає крізь шкіру. Пігментація виникає внаслідок посиленого синтезу і накопичення меланіну в найбільш чутливих до сонячного світла місцях, це є своєрідним захистом клітин від пошкодження. Пігментація також може фізіологічною і визначитись расовими та генетичними особливостями.
Причини посиленого синтезу меланіну:
- зміна гормонального фону при вагітності, менопаузі, приймання комбінованих оральних контрацептивів;
- порушення обміну речовин внаслідок захворювань шлунково-кишкового тракту, нирок, ендокринної системи;
- дефіцит вітамінів та мінералів (вітаміни С, РР, фолієва кислота);
- надмірна інсоляція (нехтування сонцезахисними засобами);
- травми, опіки, важка форма акне, фурункульоз, пошкодження шкіри внаслідок неправильно проведених хімічних
- пілінгів, шліфувань;
- вікове старіння шкіри.
Які існують типи пігментних плям?
Мелазма
Мелазма має вигляд коричневих пігментих плям на чолі, скронях, щоках, іноді шиї. Причинами виникнення є УФ-випромінювання, гормональні зміни, генетична схильність. Хлоазма – різновид мелазми, яка виникає під час вагітності.
Лентиго – світло-коричневі плями неправильної форми, є одними з перших ознак фотостаріння, з віком їх кількість збільшується. Як правило, розташовуються на обличчі, кистях рук, передпліччях, а у мужчин – на плечах та між лопатками.
Веснянки
Веснянки – характерні для людей зі світлим фототипом шкіри, передаються генетично. З’являються в дитинстві та стають більш помітними внаслідок впливу сонячних променів Найчастіше розташовуються на обличчі, руках, на плечах та між лопатками, у порівнянні з лентиго, – веснянки стають зовсім непомітними взимку.
Постзапальна гіперпігментація
Постзапальна гіперпігментація – обумовлена затяжним запальним процесом і травматизацією шкіри, внаслідок чого пігмент меланін накопичується дермально та епідермально. Найбільш уразливі люди зі смуглою шкірою.
Які послуги в сучасній косметології допоможуть позбутися пігментних плям?
Усі наступні процедури та доглядові системи призначаються виключно лікарем-дерматологом з урахуванням ступеню вираженості пігментації, зоною розташування, характером плям, їх розміром, а також показів та протипоказів до кожного з запропонованих нижче методів лікування.
IPL (Intense Pulsed Light) терапія або фототерапія – ефективний спосіб видалення пігментних плям. Фотоімпульс з довжиною хвиль 515-1200 нм поглинається пігментом меланіном, під впливом світла, яке трансформується в тепло, пігмент руйнується. Натомість структура інших здорових клітин не порушується. Через декілька днів після процедури шкіри на пігментованих ділянках відлущується і світлішає, таким чином всього за декілька сеансів Ви можете позбутись пігментних плям назавжди.
Ферментотерапія від DMK – процедура, яка дозволяє позбутись застарілих, мертвих клітин епідермісу. Таким чином ми досягаємо ефекту «відкритих дверей» для нашої шкіри, адже тоді активні компоненти пілінгів чи домашніх космецевтичних засобів мають можливість діяти зсередини. Ферменти не спричиняють радикальних змін pH шкіри, тому є абсолютно безпечними та не викликають побічних реакцій.
Мультитерапевтична гідрохінонова система від Zein Obagi, яка містить активні компоненти – арбутин, гідрохінон, вітамін С, третіноїн, – та підтримуюча поетапна програма відбілювання шкіри від Zein Obagi (Skin Brightening Program) дозволяють всього за кілька місяців розпрощатись з пігментацією назавжди.
Препарати ZO Skin Health впливають на меланоцити в базальному шарі епідермісу, де синтезується меланін двох типів: еумеланін – дає пігментацію клітин від коричневого до чорного кольору, феомеланін – формує характерні жовто-червоні плями.
Пілінги. Особливо ефективним в боротьбі з пігментацією є пілінг PRX-T33. Коєва кислота, що входить в склад пілінгу, пригнічує активність ферменту тирозинази в меланоцитах, захищає шкіру від впливу сонячного випромінювання, вирівнює тон шкіри, усуває постзапальні плями. Такий пілінг не травмує верхнього шару шкіри, тому не потребує довготривалого відновлення і, на відміну від інших пілінгів, його дозволено робити цілорічно.
Нанесення сонцезахисту є обов’язковою умовою при лікуванні та профілактиці пігментації. При виборі сонцезахисного засобу звертайте увагу на такі моменти:
- SPF не менше 30;
- Широкий спектр дії (broad-spectrum, UVA+UVB);
- Мінеральна основа (фізичні фільтри) – можна використовувати навіть на чутливій шкірі;
- Некомедогенний.
Пігментні плями – це косметичний дефект, який можна подолати лише завдяки правильно підібраному, тривалому лікуванні. Записуйтесь на консультацію до лікаря-дерматолога косметологічної клініки IDERMIC і дізнайтесь, яка схема лікування підійде саме Вам.