Носогубні складки – проблема, яка не знає віку, але якщо вона все ж існує, то точно додасть Вам декілька зайвих років. Носогубні зморшки можуть виникнути внаслідок вікових змін у віці 35-40 років, або навіть у 20 років через анатомічні особливості тканин обличчя.
Результат ліфтингу обличчя ULTHERA
Результати пацієнта від процедури Smas Lifting
Дивитись результатПоки Ваша шкіра молода і пружна носогубні складки помітні лише при широкій посмішці, з віком дві борозни, які йдуть від крил носа до кутів рота стають більш помітними, з’являються заломи. Та, на щастя, грамотний фахівець, який може визначити причину появи носогубних зморшок у Вашому випадку, здатен підібрати оптимальну косметологічну процедуру і зменшити ступінь вираженості носогубних заломів.
Види носогубних зморшок
- Штрих-складка – являє собою тонку, ледь помітну лінію на поверхні шкіри і може утворитись в юному віці. Оскільки штрих-складка не поширюється на глибокі структури шкіри, позбутись її досить просто. Згладити такі заломи можна за допомогою пілінгів, РФ-ліфтингу, мезотерапії.
- GAP-складка – має вигляд виражених шкірних борозен, їх ще називають “лініями скорботи”. Такий вид носогубних складок формується внаслідок природних процесів старіння і птозу тканин. З такою проблемою важче боротись, помічними можуть бути контурна пластика, ліфтинг за допомогою хірургічних ниток, SMAS-ліфтинг.
- Градієнтна носогубна складка – помітна борозна, яка створює втомлений, похмурий вигляд, обличчя при цьому пастозне. Вона виникає внаслідок сильного перепаду між верхньою губою і щокою і також зумовлена віковими змінами.
Причини виникнення носогубних складок
Часто нам телефонують, аби дізнатись ціну на корекцію носогубних складок у нашій клініці у Львові. На це питання ми не можемо дати однозначної відповіді, оскільки вибір тактики корекції напряму залежить від механізму формування носогубних зморшок, а отже потребує попередньої консультації.
Виникнення змін в ділянці носогубного трикутника може бути пов’язане з:
- резорбцією кісткових тканин;
- гіпертонусом м’язів середньої третини обличчя;
- старінням поверхневих і глибоких жирових пакетів.
В процесі старіння відбувається значна резорбція, зменшення проекції верхньої щелепи, а також значне зниження верхньощелепного кута. В результаті зміщення верхньої щелепи досередини відбувається поглиблення носогубних складок і прилеглої верхньої губи. У зв’язку з резорбцією кістки, зв’язки, що кріпляться до неї, також зміщуються досередини, підтягуючи слідом за собою м’які тканини. Цей процес обумовлює формування двох глибоких носогубних борозен з вираженим птозом тканин обличчя.
Згідно з м’язовою теорією, носогубна складки формується шляхом гіпертонусу м’язів-підіймачів верхньої губи і крил носа. Ці м’язи беруть участь у формуванні зморшок центральної частини обличчя, а саме в її верхній третині. Відомо, що ця ділянка є небезпечною для корекції об’ємними техніками зважаючи на ризик ішемії. Тому в цьому випадку рекомендується ботулінотерапія.
Окрім гіпертонусу м’язів, формуванню носогубних складок також сприяє дистрофія жирової тканини. Поверхневі жирові пакети дегенерують і тоді обличчя втрачає об’єми, які характерні для молодого віку. Глибокі жирові пакети переважно переміщуються, не втрачаючи при цьому об’єму: вони опускаються нижче під силою гравітації, що, своєю чергою, призводить до птозу – опущенню м’яких тканин обличчя.
Розгладження носогубних складок – фото до та після
Косметологічні процедури, які допоможуть прибрати носогубні складки
Щоб розгладити носогубні складки іноді достатньо проведення лише однієї процедури, при 3-5 ступені інколи необхідно комбінувати методи корекції.
При стадіях від 0 до 2 з метою профілактики та корекції носогубної складки можна застосовувати ботулотоксин типу А, а також проводити процедури біоревіталізації з метою стимуляції міжклітинного простору. Для цього застосовують препарати на основі стабілізованої гіалуронової кислоти, оскільки вони здатна притягувати велику кількість води, присутня в дермі в природних умовах і не викликає побічних ефектів.
При більш вираженій носогубній складці (3-5 ступінь) і запалому носогубному трикутнику(внаслідок дистрофії назолабіального жирового пакета) для заповнення дефіциту тканин доцільно застосовувати препарати з високою в’язкістю та еластичністю – волюмайзери. Найбільш ефективним і безпечним вважається дермальний наповнювач Radiesse – гелевий філер на основі мікрогранул гідроксиапатиту кальцію. Його мікрогранули слугують як опорна матриця для фібробластів і синтезованого ними колагену. При субдермальному введені препарату Radiesse ми заповнюємо втрачений об’єм носогубного жирового пакета сполучною тканиною пацієнта. Повторна корекція гелем-філером проводиться не раніше 1-1,5 року.
Як прибрати носогубні складки в домашніх умовах?
“Що робити з носогубними складками удома?Чи можливо самостійно їх позбутись?”– часті питання, які задають пацієнти. Оскільки до корекції носогубних зморшок потрібно підходити комплексно, правильний домашній догляд безперечно важливий. Ми особливо акцентуємо увагу на етап ексфоліації (н-д, лосьйоном Biologique Recherche P50), з його допомогою ми можемо зменшити носогубні заломи. Проте в боротьбі з глибокими носогубними складками одного лише домашнього догляду буде недостатньо.
Якщо Ви помітили у себе носогубні складки та не знаєте що робити, команда лікарів косметологічної клініки Idermic радо запрошує Вас на консультацію. Пам’ятайте, що насолоджуватись красою та відображенням у дзеркалі можна незалежно від віку у паспорті!