Організм людини має прекрасний орган – шкіру, яка виконує чимало функцій. Однією з найбільш основних є захисна функція. Захист організму шкірою від впливу зовнішніх факторів – це своєрідний бар‘єр, який не дозволяє потрапляти у тіло чужорідним факторам та змінювати гомеостаз. Шкіра має здатність захищати не лише все, що під нею, але й себе саму. В першу чергу необхідно уникнути впливу сонячних променів на клітинному рівні. Цьому сприяють меланоцити, які виробляють меланін, що своєю чергою закриває ДНК клітини, тим самим оберігаючи її від мутагенних впливів сонечка. Але зворотна сторона цієї захисної функції має картину появи на шкірі гіперпігментації.
Спеціалісти які виконують цю процедуру
Лікування гіперпігментації - Про послугу
Що таке гіперпігментація?
Внаслідок певних змін в організмі, таких як стрес, гормональні перебудови, дерматологічні захворювання, травмування тіла чи велика любов ніжитися під палючим сонцем з‘являються на певних ділянках тіла різного розміру плями, насиченішого темнішого кольору. Це і є гіперпігментація. Меланін в такому випадку виробляється в надлишковій кількості та накопичується на відкритих ділянках тіла. Є різні види гіперпігментації. Сюди відносять мелазму (хлоазму), веснянки, лентиго, постзапальні та посттравматичні плями. Виникнення тих чи інших залежить від різних першочергових факторів.
Що спричиняє появу гіперпігментації та темних плям?
Вирізняють різні чинники появи гіперпігментації, проте, переважно більшість плям виникають у комплексній дії цих факторів. Сюди відносять:
- надмірне перебування під сонячними променями, нехтування чи відсутність регулярного оновлення сонцезахисного крему приводить до подарунка у вигляді сонячного лентиго;
- вікові зміни шкіри можуть бути причиною появи старечого лентиго. Проте, цього можна уникнути регулярним відвідуванням косметолога;
- гормональні перебудови організму (пубертатний період чи вагітність зумовлюють утворення мелазми);
- генетично закладена схильність до гіперпігментації (сюди відносять веснянки чи іншим словом ластовиння);
- неправильно підібраний догляд з агресивними компонентами у складі косметичних засобів може нашкодити шкірі та проявлятися у вигляді гіперпігментації;
- певні дерматологічні захворювання, вторинними елементами яких є гіперпігментні плями;
- стресові чинники на організм, які провокують меланостимулюючий гормон, що своєю чергою збільшує кількість виробленого меланіну;
З огляду на фактори появи гіперпігментації, можна дійти до висновку, що процес утворення гіперпігментних плям важко уникнути. Адже кожна людина хоча б раз в житті зустрічалась з вище наведеними чинниками. Тому люди почали видумувати різні народні методи боротьби з плямами.
Лікування гіперпігментації – фото до та після
Як позбутися пігментних плям на обличчі народними методами?
В теперішній час інтернет переповнений різними рецептами лікування пігментних плям чи на обличчі чи на тілі. Але не завжди те, що рекомендують по ту сторону екрану це правильно. Адже різні впливи «натуральних» речовин можуть призвести до жахливих наслідків для вашої шкіри та здоров‘я в цілому. Починаючи від опіків шкіри, закінчуючи алергічними реакціями.
Технології йдуть вперед і в косметології також, тому набагато краще довірити ваше здоров‘я та здоров‘я вашої шкіри лікарю, який підбере засоби чи методи лікування не лише зовнішніх проявів у вигляді гіперпігментацій, але й виявить етіологічний чинник їх появи. При потребі скерує до суміжних спеціалістів для додаткового обстеження інших систем організму. Тому самолікування є небезпечним для вашого здоров‘я.
Як вивести пігментні плями на обличчі?
Переважно більшість пацієнтів цікавляться тим, як позбутись гіперпігментації саме на обличчі. Адже обличчя – це те, на що зразу дивишся при першому контакті з людиною. Є різні методи боротьби з гіперпігментацією. Спочатку необхідно визначити першопричину появи пігментних плям та зрозуміти подальший хід дій при лікуванні гіперпігментацій.
Якщо необхідна допомога суміжних спеціалістів (гінеколога, ендокринолога), то лікар – косметолог вам про це обов‘язково скаже. Якщо причиною виникнення гіперпігментацій є інші фактори, що не пов‘язані з порушенням роботи певних органів, тоді терапія спрямована на зовнішній догляд. У доглядові програми боротьби з гіперпігментацією включають засоби, які мають у своєму складі інгібітори синтезу чи порушення передачі меланіну. Такі складники як гідрохінон, арбутин, коєва кислота, ретинол, вітамін С в більшій чи меншій мірі прекрасно справляються з такою задачею.
Знову ж таки, засоби з такими речовинами потрібно підбирати разом з лікарем-косметологом, тому що концентрація, кратність та тривалість користування такими середниками визначає тільки лікар. У зворотному випадку можна спостерігати не лише відсутність ефекту, але й посилення гіперпігментації.
Наступний етап – це програма процедур, спрямована на відлущування шкіри з накопиченими ділянками меланіну. В такому випадку лікар може назначити поверхневі чи серединні пілінги, які усунуть пігментацію. Потрібно пам‘ятати про застосування засобів з сонцезахисними властивостями, особливо після пілінгів. Також лікар-косметолог надасть поради щодо подальшого догляду за шкірою для уникнення рецидиву гіперпігментації.
Найпопулярніші запитання
Записатись на процедуру
Вкажіть свої контактні дані, та наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.